2012. április 21., szombat

Lotus: tudatos vagy véletlen...

Úgy tűnt a Lotus megint rendesen eltaktikázta Kimi versenyét. Nem valószínű, hogy direkt ejtette ki a francia csapattárs a finnt a Q2-ből, és nem is ujjongtam örömömbe. Csúcs szuper 11. hely. De figyelembe véve az egy héttel ezelőtti teljesítményt, amikor az 5 helyről visszacsúszott a rossz taktika miatt elkopott gumiknak köszönhetően, most kíváncsian vártam vajon mit kezd ezzel a hellyel.
Jól rajtolt és hamar felzárkózott Vettel mögé az egyetlen előzési lehetőség sajnos nem jött össze, és utána lassulni is kezdett az autó, tehát nem volt esélye. Kimi azt nyilatkozta, hogy csalódott, a Lotus elégedett a teljesítménnyel. Én meg hát? Mikor mindenki leírta őt a környezetembe én még mindig azt mondom, hogy ennél ő többre képes. És igazam lett. 2009-után két év rallyzást követően a 2012-es idény negyedik futamán a világbajnok újra dobogón álhatott. Ha lehet a mosolyom még nagyobb lett, hisz a kedvenceim arattak hétvégén. Kimi az aszfalton a Real pedig füvön. Kell ennél több? Nem hiszem… :D